Bachovy esence - vztek, období vzdoru

Bachovy esence vztek, období vzdoru

Poslední dobou se roztrhl pytel s rodiči, kteří se na mne obrací, pro které je toto období velmi těžké. Znám to velmi důvěrně.

…dítě najednou přestává poslouchat, odporuje, vzdoruje, odmlouvá, je tvrdohlavé, zarputilé, nespokojené, umíněné, náladové, slovník tvoří zejména slova ne, ne, nechci, já sám…, odmítá vše, co se mu nabízí, vzteká se, pláče, křičí, sekne sebou o zem a kope kolem sebe, hází vším, co mu přijde do ruky nebo věci rozbíjí, trhá si na sobě šaty, předvádí hysterické scény a záchvaty zuřivosti. Někdy dítě bije hlavou do zdi a neví, kdy má skončit.
Mezi druhým a třetím rokem života se objevují v chování doposud hodného, poslušného a milého dítěte změny, které nazýváme vzdorem či negativismem.
Jistě znáte :)

Pro mnohé milující rodiče je pak těžké obrnit se trpělivostí, tolerancí a někdy i smyslem pro humor.

Bachovy esence umí pomoci jak rodičům, být více tolerantní v tomto těžkém období, tak dětem, aby tyto stavy zvládali adekvátně situaci.
Esence samozřejmě tyto stavy zcela nevyzmizíkují, protože je to přirozený vývoj dítěte, ale jistě tyto stavy nebudou trvat neúměrně dlouho a někdy dítě vyhodnotí, že vztekat se nebude a zareaguje v této situaci jinak.

V případě zájmu si neváhejte o svou lahvičku na míru napsat na sandra@sandraliving.cz

Sandra Carić

***podpis Sandra

Pomohu se vám rozzářit, aby s vámi mohl zářit celý svět.

Poradna Bachových esencí, kurzy automatické kresby www.sandraliving.cz

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.sandraliving.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.

copyright©  Sandra Carić

Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz