Vše o Bachových esencích

Vlastnosti jednotlivých esencí

Přehledný popis jednotlivých esencí a jim přisuzovaných účinků.

»
Užívání Bachových esencí na míru a Rescue

Bachovy květové esence nemají žádné vedlejší účinky, nejsou návykové, nehrozí u nich předávkování. Pouze ze začátku může dojít podobně jako v homeopatii k přechodnému zintenzivnění symptomů.

»
Příručka Bachovy esence

Stáhněte si PDF verzi příručky k Bachovým esencím.

»
Bachovy esence pro děti

Strach z prvního dne ve škole či školce, tlak z povinností, z očekávání rodičů, stres z volného času odpoledne a k tomu ještě vztek na oblíbeného kamaráda.

»
Bachovy esence pro těhotenství, porod a šestinedělí

Plánování kolem nového dítěte představuje vždy spoustu práce. Je toho potřeba hodně nakoupit i zařídit. Ve spěchu je snadné zapomenout na to,abychom se také pořádně postarali o nejdůležitější lidi v životě našeho miminka - o nás samotné.

»
Bachovy esence pro zvířata

Má vaše zvířátko strachy, či je frustrované, nemocné apod.? Trápí jej ekzém, či snad nějaká alergická reakce? S důvěrou se na mne můžete obrátit. Ráda Vám situaci pomůžu vyřešit.

»
Bachovy esence jako PODPORA při hubnutí

Podpora pro všechny, kdo se rozhodli po Novém roce pohnout se svou váhou, zhubnout pár nebo i více kilo a vědí, že to není vždy úplně lehké, rychlé a jednoduché.

»
Bachovy esence klimakterium a menopauza

V tento čas žena probouzí v sobě nové roviny bytí, jak se stát Velkou duchovní matkou, roznítit žár a být plodná v jiných rovinách.
Žena je ponořená do sebe, je klidná, vyrovnaná a snadno odpouští. Hledá odpovědi na problémy a přijímá minulost taková jaká je. Žena v tomto období má ráda samotu a čerpá ze své moudrosti. Energie ženy se stává velmi hluboká a duchovní.

»
Očkování dětí

Očkování je velmi ožehavé téma, kdy se maminky dělí do dvou táborů.
Pokud jste se rozhodli své děti očkovat, a přejete si, aby vše probíhalo v co největším klidu a hlavně bez reakcí, doporučuji:
🌱 před očkováním, několik dní podávat Rescue kapičky,
🌱 vpich namazat Rescue krémem
🌱 a po očkování podávat opět rescue kapičky, několik dnů.

🌸🌸 Rescue pomůže při očkování 🌸🌸
🌸 vyrovnat se s cizími látkami v těle
🌸 pomůže tělíčku zpracovat šok z vpichu
🌸 esence pomohou uklidnit

✨ Doporučuji, aby Rescue esence užívala zároveň i maminka! Klidná matka = klidné dítě 😉

Při tomto kombu, mé děti nikdy neměly žádnou reakci a vždy jsme očkování společně přešli, jako kdyby se nic nestalo. Mám to odzkoušeno na dvou dětech. Z vlastní zkušenosti doporučuji dále 💗

V případě zájmu, napište si o ně.

»
Kdo byl Dr. Edward Bach

Dr. Edward Bach (1886-1936) byl anglický lékař, homeopat a autor mnoha lékařských a spirituálních textů. Je známý především kvůli jeho práci s léčivými rostlinami a zanecháním jeho celoživotního díla známého jako "Bachovy květové esence".

»
Mount Vernon

Dr. Bach měl potěšení z jednoduchých věcí života. Poslední roky svého života strávil ve svém dome v “Mount Vernon”. Zde se staral o svou zahradu, ve které ještě i dodnes rostou mnohé léčivé rostliny, vyráběl nábytek pro svůj dům a věnoval se vztahům se sousedy na vesnici.

Dr.Bach žil v Mount Vernon se svými blízkými kolegy – Norou Weeks a Victorem Bullenem, kteří se na jeho přání starali dál o jeho práci a pokračovali v přípravě jeho esencí po dobu 44 let do Nořiny smrti v roce 1978. Ale i oni měli své věrné a důvěryhodné partnery, na které se převedlo pokračování životního díla Dr.Bacha. John Ramsell, jeden z “opatrovníků” , se s plnou sílou angažoval v Mount Vernon do roku 1971. Ve své dlouholeté spolupráci s Norou a Victorem získal jedinečný vhled a poznání. Nora Weeks ho osobně zasvětila do práce a jmenovala důvěrníkem . Od roku 1985 pracovala společně s ním a vede “Bachovo Centrum” v Mount Vernon i jeho dcera Judy Howard.

Příprava mateřské tinktury je ještě i dodnes vedena důvěrníky z Mount Vernon. Místa výskytu rostlin, ozančená Dr.Bachem, se využívají do dnešní doby.

Mount Vernon kromě toho slouží i jako vzdělávací centrum, ve kterém se pravidelně pořádají kurzy a semináře.

Od smrti Dr.Bacha v roce 1936 se jeho osobní věci a písemnosti uchovávají v archive Mount Vernon. V domě se dodnes nachází mnoho dřevěného nábytku od Dr.Bacha.

Dr.Bach byl pevně přesvědčen, že tento jednoduchý systém léčení se stane medicínou budoucnosti. Čím dál více lidí objevuje jeho jemné preparáty a má užitek z jejich použití.

Když budou jednoho dne součástí každé domácí lékárničky a budou považovány za tak samozřejmé jako je náplast, se sny a přání Dr.Bacha pro nás všechny naplní.

»
Výroba esencí

Jak již z názvu jednotlivých esencí vyplývá, Bachovy květové esence se získávají z květů vybraných rostlin, stromů a keřů.

»


Vyzkoušejte také

webové stránky od r3d.cz
X

energie dní

DOVOLENÁ

 

do 21.7.2024
 
Krásné léto i vám!
 
 
***podpis Sandra